DerinDevLeT! - SiviL TopLum KuRumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BüTün SıRLaR AcıGa CıkaCaK! TaRafsıZ Bır Konu Icın HerKesin RahatLıkLa KonusabiLecegi BiR TüRkiye İçiN! GerçeKLeR içiN! BazıLaRınıN YapamaDıkLarını YapmaK içiN! DünYada oLan BiTenLeri BilmeK içiN! KısaCası HeRşeY İçiN BiR ForuM

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Demokratik açılıma destek için site açtılar
F Tipi Gladyo Yeni Ali Kemaller I_icon_minitimeSalı Ocak 05, 2010 9:59 am tarafından Admin

» Konvoya İsrail tacizi
F Tipi Gladyo Yeni Ali Kemaller I_icon_minitimeSalı Ocak 05, 2010 9:44 am tarafından Admin

» BDP Meclis’e girdi, Grup Başkanı da Yaman oldu
F Tipi Gladyo Yeni Ali Kemaller I_icon_minitimeSalı Ocak 05, 2010 9:38 am tarafından Admin

» ‘Devlet sırrı’nın arkasına gizlenmek şüphe büyütür
F Tipi Gladyo Yeni Ali Kemaller I_icon_minitimeSalı Ocak 05, 2010 9:32 am tarafından Admin

» Şeyh’ten 818 metrelik başkaldırı
F Tipi Gladyo Yeni Ali Kemaller I_icon_minitimeSalı Ocak 05, 2010 9:29 am tarafından Admin

» Kozmik odaya giren tek siyasetçi Onur Oymen
F Tipi Gladyo Yeni Ali Kemaller I_icon_minitimeSalı Ocak 05, 2010 9:25 am tarafından Admin

» 16 subaya Kansas’ta kontrgerilla eğitimi
F Tipi Gladyo Yeni Ali Kemaller I_icon_minitimePtsi Ocak 04, 2010 4:54 pm tarafından Admin

» FETHULLAH STAR TV,MİLLİYET,VATAN GAZETELERİNİ SATIN Alıyor.
F Tipi Gladyo Yeni Ali Kemaller I_icon_minitimePtsi Ocak 04, 2010 4:52 pm tarafından Admin

» Ne Demişlerdi?
F Tipi Gladyo Yeni Ali Kemaller I_icon_minitimePtsi Ocak 04, 2010 4:48 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde DerinDevLeT! - SiviL TopLum KuRumu adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde DerinDevLeT! - SiviL TopLum KuRumu adresi saklayın ve paylaşın

F Tipi Gladyo Yeni Ali Kemaller

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

F Tipi Gladyo Yeni Ali Kemaller Empty
MesajKonu: F Tipi Gladyo Yeni Ali Kemaller   F Tipi Gladyo Yeni Ali Kemaller I_icon_minitimeSalı Ara. 08, 2009 2:19 pm

Akademisyen-gazeteci kürsüye çıkıp “Özal’ı örnek aldım” diyen Erdoğan’a akıl verdi:

MİLLİ Kültür Vakfı’nın 40. yıl dönümü toplantısı, çok ilginç diyaloglara sahne oldu. Açılışta konuşan Başbakan Erdoğan’ın 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı örnek aldığını belirtmesi sonrası kürsüye gelen Doç. Dr. Bekir Berat Özipek’in konuşmaları şaşkınlık yarattı.

ERDOĞAN’a göndermede bulunan Özipek, “Özal bugün yaşasaydı ne yapardı?” diye başladığı sözlerini şöyle devam ettirdi: “Belki belirtmeye gerek yok. Hiç kuşkusuz demokratik sürece destek verirdi. Ne süreci provoke etmek isteyen ulusalcılara ne de DTP’ye teslim olurdu.

İSPANYA’nın Bask sorununu minimize eden süreci yöneten siyasetçiler gibi davranırdı. Eylem planı karşısında Genelkurmay Başkanı’ndan gereğini yapmasını beklemez, onu derhal görevden alırdı. Belki Genelkurmay Başkanı görevden alındığını televizyondan öğrenirdi.

Pusuya yattığı köşeden
TSK’ya ateş ediyor!
İSTANBUL Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Bekir Berat Özipek, bir gazetedeki köşesinde ulus devleti ve TSK’yı çok sert biçimde hedef alan yazılar yazıyor.

‘Fikirlerini sonuna dek destekliyoruz’
BAŞKANLIĞINI bir dönem Turgut Özal’ın yaptığı Türkiye Milli Kültür Vakfı’nın 40. yıl dönümü toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, “8. Cumhurbaşkanı Özal’ın Kürt sorununun çözümü konusundaki fikirlerini destekliyoruz. Merhumun o zaman gördüğü, üzerine gittiği, cesaretle savunduğu fikirlerin bugün yeniden savunuluyor olmasının sahiplenilmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

Özal olsa görevden alırdı
Milli Kültür Vakfı’nın toplantısında Turgut Özal’ın yolunda gittiklerini ifade eden Başbakan’a, Doç.Dr. Özipek çarpıcı bir teklifte bulundu: Özal olsa İrtica ile Mücadele Planı’ndan dolayı İlker Başbuğ’u görevden alırdı

Haber: Salim YAVAŞOĞLU
Türkiye Milli Kültür Vakfı’nın 40. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantı, kürsü üzerinden yapılan bir ilginç diyaloga sahne oldu. Toplantının açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kürt açılımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Açılıma yönelik eleştirileri değerlendiren Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın sözde Kürt sorununun çözümü konusundaki fikirleri desteklediklerini ifade etti.

Cesaretle savunuluyor
Sürecin bilimsel ve düşünsel temellerinin güçlendirilmesi için bin yıllık kardeşliği pekiştirecek, kuşatıcı, kapsayıcı, kucaklayıcı bir aydın bakışın ortaya konulması gerektiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti: “Merhum Özal’ın o zaman gördüğü, üzerine gittiği, cesaretle savunduğu fikirlerin uzun bir kesintinin ardından bugün yeniden cesaretle savunuluyor olmasının sahiplenilmesi gerektiğine inanıyorum.”

Özal gereğini yapardı
Turgut Özal’ın politikalarını örnek aldıklarını ifade eden Başbakan’dan sonra kürsüye gelen İstanbul Ticaret Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Bekir Berat Özipek ise Erdoğan’a ilginç bir göndermede bulundu. Turgut Özal’dan söz eden Özipek, “Özal bugün yaşasaydı ne yapardı?” diye başladığı sözlerini şöyle devam ettirdi: “Hiç kuşkusuz demokratik sürece destek verirdi. Ne süreci provoke etmek isteyen ulusalcılara teslim olurdu ne de DTP’lilerin hatalarına. İspanya’nın Bask sorununu minimize eden siyasetçiler gibi davranırdı. AKP ve Fethullah Gülen’i bitirme planı karşısında Genelkurmay Başkanı’ndan gereğini yapmasını beklemez, onu derhal görevden alırdı. Belki de bir basın toplantısı düzenler ’Şunları şunları görevden alıyoruz, yerlerine şunları şunları atıyoruz’derdi. Belki Genelkurmay Başkanı görevden alındığını televizyondan öğrenirdi.”

Mesut Yılmaz hataydı
Turgut Özal’ın yaşamında bir dizi hata da yaptığını ifade eden Özipek, bunlardan en büyüğünün eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ı siyasete sokmak olduğunu iddia etti. Özipek, Mesut Yılmaz’ın, ülkeye, koruculuk sisteminden bile büyük zarar verdiğini savundu. Özal’ın kendisine yöneltilen suikast girişimini yeterince araştırmadığını belirten Özipek, “Araştırılsaydı derin canavara karşı daha avantajlı olabilirdik” dedi.

Hepsinin yargılanması gerekir
Başbakan Erdoğan’a “İlker Başbuğ’u görevden al” çağrısı yapan Doç. Dr. Bekir Berat Özipek, iktidara yakınlığı ile bilinen Star gazetesinde yazdığı köşe yazılarında ve diğer gazetelere yaptığı açıklamalarda da Türk Silahlı Kuvveteri’ni hedef alan yazılara imza atmıştı. İşte Özipek’in sözlerinden bazı satırbaşları:
* Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un matah bir şey sandığı ulus-devlet varolduğu sürece etnik sorun olacak.
‘Bana iyi bak general’
* Eğer bu ülkede zerrece bir hukuk varsa Genelkurmay Başkanı Başbuğ’un görevden alınması; bu planı yapanın da yaptıranın da yargılanması şart. İmzanın kendisine ait olduğu belirlenen askerin ifade vermeye çağrıldığı halde gitmemesi, onun korunduğu izlenimini güçlendiriyor. Bu durumda Başbuğ görevden alınıp, cuntacılar son elebaşına kadar ortaya çıkarılıp, Yunanistan’da olduğu gibi yargı önüne çıkarılıp cezalandırılmadıkça, bu soruların cevaplarını merak edeceğiz.
* Bana iyi bak general. Ben senin en iyi muhalifinim. Biliyorum, belki darbeci
generallerin çoğu gibi sen de dar kafalı olduğun için “muhalifin iyisi olur mu” diye soracaksın.
https://derindevlet.yetkin-forum.com

F Tipi Gladyo Yeni Ali Kemaller
1 sayfadaki 1 sayfası