BüTün SıRLaR AcıGa CıkaCaK! TaRafsıZ Bır Konu Icın HerKesin RahatLıkLa KonusabiLecegi BiR TüRkiye İçiN! GerçeKLeR içiN! BazıLaRınıN YapamaDıkLarını YapmaK içiN! DünYada oLan BiTenLeri BilmeK içiN! KısaCası HeRşeY İçiN BiR ForuM
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama
 
 

Sonuç :
 
Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Demokratik açılıma destek için site açtılar
Salı Ocak 05, 2010 9:59 am tarafından Admin

» Konvoya İsrail tacizi
Salı Ocak 05, 2010 9:44 am tarafından Admin

» BDP Meclis’e girdi, Grup Başkanı da Yaman oldu
Salı Ocak 05, 2010 9:38 am tarafından Admin

» ‘Devlet sırrı’nın arkasına gizlenmek şüphe büyütür
Salı Ocak 05, 2010 9:32 am tarafından Admin

» Şeyh’ten 818 metrelik başkaldırı
Salı Ocak 05, 2010 9:29 am tarafından Admin

» Kozmik odaya giren tek siyasetçi Onur Oymen
Salı Ocak 05, 2010 9:25 am tarafından Admin

» 16 subaya Kansas’ta kontrgerilla eğitimi
Ptsi Ocak 04, 2010 4:54 pm tarafından Admin

» FETHULLAH STAR TV,MİLLİYET,VATAN GAZETELERİNİ SATIN Alıyor.
Ptsi Ocak 04, 2010 4:52 pm tarafından Admin

» Ne Demişlerdi?
Ptsi Ocak 04, 2010 4:48 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama
Forum
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi digg  Sosyal yer imi delicious  Sosyal yer imi reddit  Sosyal yer imi stumbleupon  Sosyal yer imi slashdot  Sosyal yer imi yahoo  Sosyal yer imi google  Sosyal yer imi blogmarks  Sosyal yer imi live      

Sosyal bookmarking sitesinde DerinDevLeT! - SiviL TopLum KuRumu adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde DerinDevLeT! - SiviL TopLum KuRumu adresi saklayın ve paylaşın

Paylaş | 
 

 PKK Terör Örgütü’nün Dağdan İnmesi ve Karşılanmasındaki Sorunlu Süreç

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 162
Kayıt tarihi : 07/12/09
Nerden : TürKiye

MesajKonu: PKK Terör Örgütü’nün Dağdan İnmesi ve Karşılanmasındaki Sorunlu Süreç   Salı Ara. 08, 2009 1:22 pm

PKK terör örgütü mensuplarının bir kısmının gruplar halinde dağdan inmesi süreci başladı. Bu aslında sürpriz bir gelişme değildi. Bir süre önce TÜRKSAM’da yaptığımız bir toplantıda yakın bir zamanda dağdan gruplar halinde PKK’lı teröristlerin inmesine şaşırmamak gerekir tespitinde bulunmuştuk. Bu öngörüde bulunurken elbette ki, bazı verilere dayanıyorduk. Bu verileri şu başlık altında toplayabiliriz.

1. Kürt Açılımı’nın kamuoyunda destek bulabilmesinin ve sürdürülebilir olmasının ve oldukça hassas olan bu konunun kamuoyunda hükümete tepki olarak dönmemesi için PKK’lı teröristlerin teslim olması gerekmektedir. Açılımı planlayanların bu teslimi de planladıkları mantıksal bir sonuçtur.
2. ABD Kürt Açılımı’na açıkça destek vermektedir. ABD’nin de yukarıda bahsedilen gerçeği gördüğü ve paketler halinde teslim olma sürecini desteklediği görülmektedir.
3. Her ne kadar muhatap almıyoruz dense de PKK Terör Örgütü Elebaşısı Abdullah Öcalan’ın çağrısı üzerine teslimatlar başlamıştır. Öcalan bu yönde çağrıda bulunacağının işaretlerini vermekteydi.
4. PKK Terör Örgütü’nün Türkiye siyasi kolu olarak faaliyet gösteren Demokratik Toplum Partisi (DTP)’nin bu süreci bir siyasi şova dönüştürme gayretleri devam etmektedir.
5. PKK Terör Örgütü’nün elebaşılarının ABD tarafından daha etkili dışlama metodu olan uyuşturucu ticareti yapan tehlikeli şahıslar ilan etmesi, Kuzey Irak Kürt Yönetimi’nin artık PKK’ya ihtiyacının kalmaması ve hatta devletleşme sürecine engel olmasının artık anlaşılması gibi sebepler de PKK’nın tasfiye sürecinin başlamış olduğunu göstermektedir.

Bilindiği gibi Barack Obama yönetimi Irak’tan çıkma takvimini açıklamış ve bu yönde planlamalara başlamıştır. ABD’nin Irak’tan güvenli bir şekilde çekilmesini sağlamak için Irak’ın Kuzeyinde istikrara ve Türkiye’nin desteğine ihtiyacı vardır. Ayrıca ABD yönetimi altında Irak’ta Devlet Başkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile önemli bakanlıları alan, ayrı bir askeri birlik kuran ve merkezi hükümete kafa tutan bir Kürt yönetimi uzun süreden beri hem Şii ve hem de Sünni Arapları hiddetlendirmekteydi. Araplar Kürtlere olan kızgınlığını çeşitli şekillerde dile getirmişlerdir ve asıl ABD’nin çekilmesini beklemektedirler. ABD çekilirken Irak’ın Kuzeyinde oluşan Kürt devletciğinin bölgede birilerinin himayesine verilmesi gerekmektedir. Bu rol için Türkiye biçilmiş kaftan olarak gözükmektedir. Ancak Türkiye’nin desteğinin kazanılması için PKK terörünün kısmen de olsa bitirilmesi gerekmektedir. Ayrıca PKK terör örgütü misyonunu tamamlamıştır ve artık Kuzeydeki devletçiye zarar vermektedir. Bu açıdan bakıldığında Türkiye’deki Kürt Açılımı bir yönüyle de Kuzey Irak açılımıdır.

Bu açılım sonrasında Kandil’den Mahmur’dan indirilecek PKK terör örgütü mensupları eğer herhangi bir cezaya çarptırılmayacaklarsa bu demektir ki, yıllarca dağda yaşamış, askere kurşun sıkmış insanlar artık elini kolunu sallayarak aramızda dolaşacaklardır. Bu durumda terörü içimize taşımamız, adeta terör ithal etmemiz ihtimali ortaya çıkacaktır. Daha önce dağda olduğunu bildiğimiz teröristler artık Türkiye’nin istenilen noktasına ulaşabileceklerdir. Önümüzdeki süreçte bu teröristler PKK ismi ile olmasa da başka paravan terör örgütleri vasıtasıyla eylemeler yapabileceklerdir. Önümüzdeki dönemde PKK’nın eylemleri azaldığı halde, ***** gibi örgütlerin eylemlerinde bir artış olmasına şaşırmamak gerekir.

Yıllarca dağda yaşamış ve bu devlete düşmanlık etmiş insanların herhangi bir rehabilitasyona
tabi tutulmaması onlara bundan sonraki yaşamlarında teröre yeniden el atmama garantisi de vermez. İnsanlar hep alıştıkları şeyleri yaparlar. Dağda sadece silah kullanan insanların eline bir kalem verip masa başına oturttuğunuzda veya eline bir iş makinası verip bir atölyeye koyduğunuzda bir süre sonra oradan sıkılacaktır. Dolayısıyla da bir süre sonra bu insanların toplumla kaynaşması noktasında sorunlar ortaya çıkacak ve yeniden terörün farklı yüzünü gösterebileceklerdir.

Burada en önemli sorun bu teröristlerin bir suça katılsın veya katılması herhangi bir cezai sorumluluk taşımaması durumunda toplum vicdanında oluşacak derin yaraların ortaya çıkaracağı sakıncalardır. Bugün Türkiye’de öyle bir şehir yoktur ki, orada şehitlikler olmasın. Bu kadar askeri şehit olmuş bir toplumda PKK teröristlerinin “kahramanlar” gibi karşılanması, onları onlarca avukatın gönüllü savunmaları, halkın karşılama programına davet edilmesi ve bu teröristlerin de savaş kazanmış kahramanlar edasıyla harekete geçmeleri devleti zafiyete sokar. Yıllarca her terör faaliyeti sonrasında “kanı yerde kalmayacak” türünden şehit cenazelerinde devlet bürokratlarının attığı sloganların da içinin boş olduğu da ortaya çıkacaktır. Elbette son tahlilde akan kanın durması mı yoksa bu türden kimilerine göre prosedürel bir yaklaşım mı diye sorulduğunda birçokları “annelerin gözyaşı dursun” diyebilir. Ancak terörün kısa vadeli bitirilmesi ve annelerin gözyaşlarının dindirilmesi gibi gözüken bu teslim olma sürecinin kullanılması, terörün siyasallaştırılması çalışması ve en nihayetinde terörist elebaşının “Mandelalaştırılması” gibi bir süreç daha büyük bir kaosu ve çatışmayı doğurur. Teslim olma sürecinin basına yansımasına baktığımızda gördüğümüz bir husus da aslında sürecin nereye gittiğini göstermektedir. TRT dışındaki birçok kanal PKK’lı teröristlerin teslim olma sürecini sadece PKK’lıların teslimi olarak geçmiş ve terörist sözünü kullanmak istememişlerdir. Unutmamak gerekir ki, Türk adaletine teslim oluncaya ve adalet önünde aklanıncaya kadar bütün örgüt üyesi ve mensupları teröristtir .

Sinan SOĞAN - Türksam Başkanı

Kaynak: Türksam
YORUM - BAYRAK: Evet sevgili sinan bey önemli tesbitlerde bulunmuş,bana ulaşan özel bir bilgiye göre pkk teröristleri dağdan indirip serbest kalınca şehirlerde infaz timleri kurarak doğu ve güneydoğuda askerliğini yapmış olan kişileri öncelikle internet ortamındakileri belirleyip kendilerine karşı propaganda eylemlerinde bulunan kişileri tesbit edecek ve bunları infaz timlerine öldürtecekmiş,ana amaçları karşılarında milliyetçi çizgide insanları ortadan kaldırmak olacakmış.özelliklede intikam adı altında ,doğuda görev yapan askeri subay astsubay ve aillelerini hedef alacak sansasyonel eylemlerde bulunacaklarmış.o nedenle sevgili arkadaşlar sizlerden özellikle rica ediyorum tüm internet sitelerinden özelliklede facebok,youtube,mynet teki tüm kişisel bilgilerinizi vede fotoğraflarınızı silmeniz yönünde olacaktır.buradaki ana amaç terör örgütü militanlarına açık hedef olunmamasıdır,bu teröristlerin ülkede başıboş bırakılması ile heryere saldıracaklar ve ülkede bir iç savaş ortamı gerçekleştirilerek doğu ve güneydoğuda bir kürt devleti kurulması için isyan hareketi oluşturulup ülke istedikleri gibi bölünmesi sağlanacaktır.bunu önlememiz için herkes gizlice sıkı takipte olsun çevresindeki olağandışı kişi ve grupları gördüğünde tedbri elden bırakmasın.vatansever kardeşiniz BAYRAK ..SEVGİYLE KALIN

ALINTIDIR
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://derindevlet.yetkin-forum.com
 
PKK Terör Örgütü’nün Dağdan İnmesi ve Karşılanmasındaki Sorunlu Süreç
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» bill ve tomun arasındaki 9 fark
» 12 yaşındaki Talabani Üyesi çocuk kafa kesiyor

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
DerinDevLeT! - SiviL TopLum KuRumu :: GeneL KatoGoRiLeR :: GeneL KatoGorıLeR :: KompLo TeoriLeri - GeRçek OlaylaR-
Buraya geçin: