BüTün SıRLaR AcıGa CıkaCaK! TaRafsıZ Bır Konu Icın HerKesin RahatLıkLa KonusabiLecegi BiR TüRkiye İçiN! GerçeKLeR içiN! BazıLaRınıN YapamaDıkLarını YapmaK içiN! DünYada oLan BiTenLeri BilmeK içiN! KısaCası HeRşeY İçiN BiR ForuM
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Arama
 
 

Sonuç :
 
Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Demokratik açılıma destek için site açtılar
Salı Ocak 05, 2010 9:59 am tarafından Admin

» Konvoya İsrail tacizi
Salı Ocak 05, 2010 9:44 am tarafından Admin

» BDP Meclis’e girdi, Grup Başkanı da Yaman oldu
Salı Ocak 05, 2010 9:38 am tarafından Admin

» ‘Devlet sırrı’nın arkasına gizlenmek şüphe büyütür
Salı Ocak 05, 2010 9:32 am tarafından Admin

» Şeyh’ten 818 metrelik başkaldırı
Salı Ocak 05, 2010 9:29 am tarafından Admin

» Kozmik odaya giren tek siyasetçi Onur Oymen
Salı Ocak 05, 2010 9:25 am tarafından Admin

» 16 subaya Kansas’ta kontrgerilla eğitimi
Ptsi Ocak 04, 2010 4:54 pm tarafından Admin

» FETHULLAH STAR TV,MİLLİYET,VATAN GAZETELERİNİ SATIN Alıyor.
Ptsi Ocak 04, 2010 4:52 pm tarafından Admin

» Ne Demişlerdi?
Ptsi Ocak 04, 2010 4:48 pm tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama
Forum
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi digg  Sosyal yer imi delicious  Sosyal yer imi reddit  Sosyal yer imi stumbleupon  Sosyal yer imi slashdot  Sosyal yer imi yahoo  Sosyal yer imi google  Sosyal yer imi blogmarks  Sosyal yer imi live      

Sosyal bookmarking sitesinde DerinDevLeT! - SiviL TopLum KuRumu adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde DerinDevLeT! - SiviL TopLum KuRumu adresi saklayın ve paylaşın

Paylaş | 
 

 DTP,PKK ve ''KAPATMA''

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 162
Kayıt tarihi : 07/12/09
Nerden : TürKiye

MesajKonu: DTP,PKK ve ''KAPATMA''   Ptsi Ara. 14, 2009 2:05 pm

DTP,PKK ve ''KAPATMA''

--------------------------------------------------------------------------------
DTP, PKK ve ‘’Kapatma Kararı’’
Kıymetli okurlar, 11 Aralık 2009 günü ‘’Anayasa Mahkemesinin oy birliği ile aldığı karar neticesinde’’, DTP kapatılmıştır.

Meseleleri incelerken, 12 Eylül Cuntasının ürettiği toplum dinamiklerine dayandırılmış, ‘’Küresel Sisteme entegre edilmiş gözlükler kullandığımızda’’, karşımıza doğru analizlerin çıkması mümkün değildir. Bu serzenişim, şu an mevcut duruma dair yapılan yorum ve değerlendirmelere ilişkindir.

12 Eylül bize ne yaptı ? En azından, gerçeklerden kopuk, Küresel Sisteme göbekten bağlı kalemlerin, toplumda egemenleşmesine göz yuman bir toplum ruhu üretmemize öncülük etti. 12 Eylül, Turuncu Darbecilik gerçeği ile bizleri baş başa bıraktı, son yılların önemli projelerinden olan ‘’Project Democracy’’ kapsamında, Darbecilik ile aldatma şizofrenisini toplumsallaştırmamıza neden oldu.

DTP nedir ?

Dtp, tam manası ile ‘’Küresel Sermaye Merkezlerine bağımlı’’, Liberal, bir ‘’toplum mühendisliği organizasyonudur’’. Nedenlerine gelirsek, tarihsel süreçte sistemin çalışma yöntemlerini iyi irdelemek gerekir;

Fransız İhtilali, bilindiği üzre ‘’Yetkilerini Tanrı’dan aldığını iddia eden Krallıkları hedef alan, özünde halkçı ve sınıfsal temelde işleyen bir ruh ile oluşmuş, tarihe yön veren bir ihtilaldir’’. Ancak, İhtilalin hedefindeki ‘’Beyler’’, yine ihtilalin sonucu olarak ; ‘’Etnik Milliyetçilik’’ olgusunu üretmiş, bunun Küresel düzlemde ciddi bir afyon olarak kullanılmasına öncülük etmiştir.

Böylelikle, ihtilalin hedefindeki ‘’sömürü ve sermaye odakları’’, halk kitlelerini adeta uyutarak, yeni kurulan sistemin, yine kendilerine bağımlı olması adına gerekli önlemleri almışlardır.

Şunu net biçimde anlamak gerekir; ‘’Etnik Ayrılıkçı hareketlerin yoğun olduğu ülkeler’’, ciddi manada borç sahibi, tekellerin piyasasına hükmettiği, kültürel ve tarihsel değerlerini yitirmiş toplumlardır. Buyurun inceleyin, ‘’İspanya örneği de ortadadır’’.

Şunu anlamak gerekir, sorun ‘’Tekelleşen çok uluslu şirketlerin, Devlet politikalarına doğrudan müdahale edebilme yeteneği kazandığı serbest piyasa mantığı çerçevesinde’’, sorunu sermaye-sömürü düzlemi dışında incelemek ve yine tekellerin tarihsel süreçte kullandığı afyonları kullanmak sureti ile halkı aldatma oyununa dayanır.

Kürtlerin bir sorunu varsa, ‘’3 Enstitü ile değil’’, Doğu’su ile Batı’sı arasında çelişkinin ciddi boyutlara ulaştığı ülkemizin, ekonomide kolektif mantığı diriltmesi, ve devlete hakim olan beka probleminin giderilmesi ile çözülebilir.

Dersim gibi, ‘’feodal derebeylerin öncülüğünde gelişen’’ bir hareketin ardına sığınarak, Türkiye’de etnisite üretme adına faaliyet yürütenlerin bütünü, Demokrasi narası atmaktadır.

Demokrasi, bir toplumun bütünü için geçerlidir. Belli bir farkındalık düzleminde hayata geçirilmesi gereken bir olgudur.

Şöyle düşünmek gerekir, 10 şizofrenin içindeki 3 sağlıklı insanın durumu demokrasi gereği şizofrenlerin tercihlerine teslim edilmektedir. Bu, Türkiye’nin; Liberalleşen toplum yapısı içerisinde, ‘’Kültürel,Manevi ve Tarihsel’’ gerçeklerinden bütünüyle kopması sonucu açığa çıkmış bir durumdur.

Ne bu topraklardaki ‘’din algısı’’, ne ‘’kadim devletçiliği dünyaya tanıtan tarihimiz’’, Kapitalizm’e geçit vermez. Ancak, Halkların savunucusuyum iddiası ile ortaya çıkan ‘’etnik milliyetçiliğe dayalı faaliyetler’’, Liberal; yani tekellerin güdümündeki iktisadi düzlemde kalmak sureti ile, halkları kurtaracaklarını iddia etmektedirler.

Bu iddialarının temelini de ‘’demokrasi’’ ve ‘’ezilen ulusların kaderini tayin hakkı’’ biçiminde izah etmektedirler.

Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!

Öncelikle, ‘’ezilen ulusların kaderini tayin hakkı’’ ifadesi ‘’Vladimir İliç Lenin’’e aittir. Lenin, her ne kadar pratik düzlemde gerçeklerimizle birebir örtüşmeyecek bir eylem üretmişse de, özü itibari ile ‘’Doğu toplumlarının antikapitalist ruhuna’’ uygun bir pratik sergilemiştir. Bu söylemi bugün kullananlar ise, sapına kadar ‘’Kapitalizmin uşağı konumundadır’’…

DTP kapatıldı!

Proje belli. DTP’yi üretenler, tasfiye etmiştir. Üstelik, yine ‘’Türkiye’de açılım sürecinin mimarı’’da aynı odaktır. Bu AKP falan değil. Daha önceki makalelerimde ‘’belgeleriyle sunduğum’’ Amerikan Foreign Policy, American Foreign Commitee adlarıyla raporlar üreten, Bölgesel Siyonizmin oligarşisidir.

DTP’nin kapatılmasındaki amaç olarak aklıma gelenler şunlardır;

DTP’nin temsil edemediği ‘’Kürtleri’’, DTP saflarında toplamak ve ülkede iç huzursuzluk üretmek. Neden mi ?

Gelecek Genelkurmay Başkanı, Fetullah Gülen’in ciddi manada ilgilendiği bir kişidir J. Buyurun araştırın…

Ülkede ‘’Darbe Şizofreni’’ yaratanlar, gerçek Darbe planları yapmaktadır. Ülkede oluşacak ‘’KAOS’’, bütün kurumları ele geçirilmiş olan devlet kadrolarının, yeni Genelkurmay yöneticisi ile müşterek adım atarak ‘’İhtilal niteliğinde bir değişim üreteceği’’ düşüncesindeyim

Türkiye’nin ana sorunu ‘’Emperyalizm ve Emperyalizmden bağı asla kopmayan Küresel Sömürü/Kapitalizm’’dir.

Bu, dinimizin gerçek ruhunu dahi yıpratma faaliyetleri yürüterek, Dialog adı altında ‘’Doğu’nun Batı’ya entegrasyonu’’ sürecini üretmiştir. Küreselleşmeciler, ülkemizde AB’ci aydınlar gibi bir grup üreterek, Türkiye’nin mevcut karanlık konjonktürünün mimarı konumuna gelmişlerdir.

Asırlarca birlikte yaşamış toplumların, ortak müşterekte üretebileceği bir ‘’anti emperyalist’’ direnişin önünü almak için, tıpkı ‘’Fransız İhtilali’nde ki’’ gibi, afyon verilmiş, hali hazırda kuşatılmış olan ‘’medya’’ ve ‘’Siyasi Partiler’’ yolu ile, kültürsüz ve ruhsuz bir mandacı demokrasi anlayışı toplumun kanına şırınga edilmiştir.

Yoldan geçen adama ‘’Demokrasi nedir ?’’ diye sorsanız, cevap alamazsınız. Ancak, muhakkak Demokrasiyi savunur.

Kültürsüz, birikimsiz, inanç ve değerleri yozlaşmış bir kitle üretilmiş iken, bu kitleyi ‘’Küresel Sistemin kla*** ezberleri ile afyonlayarak, esas sorun ve çelişkileri unutturup, yapay üretilmiş çelişkilere hapsetme’’ adına ‘’DTP’’ önce açılmış, sonra kapatılmıştır.

Kürtler, çok bekledikleri ‘’Kürdistan’’ın, Liberal, AB’ci, ABD’ci, İsrail yalakası bir model üzre inşa edilmeye çalışıldığını bilse, muhtemelen durum böyle olmaz, devlet ve bayrağımıza sahip çıkalım denilirdi.

Oluşması gereken bilinç bu yöndedir.

3-5 Enstitü ile sıkıntılar çözülüyor, Hilton’da havyar yiyenlerin var olduğu bir ülkede, Harran’lı Ayşo Enstitü sayesinde kara lastik giymekten kurtuluyorsa, savunun ve uğrunda mücadele edin!

Ama çok beklersiniz!

Pastanın bütününü görmeden bu işler asla çözülmez.

Şimdi değerli okurlara sesleniyorum;

Bu bir oyundur! DTP ile Kürt halkını bütünleştirme projesiyle karşı karşıyayız. Bu parti kapatma eylemini, ‘’Kürtlere karşı galibiyet’’ mantığı çerçevesinde ele alırsanız, kaybedersiniz. Ana söylemimiz şu olmalıdır;

Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, bu topraklarda AB ve ABD’den Bağımsız, kendi halkının egemen olduğu bir Türkiye inşa etmek için omuz omuza vereceğiz. 12 Eylül’ler bizlere her ne kadar ‘’yapay çelişkiler aşılamışsa da’’ bu oyunlara gelmeyecek, ABD kucağından kalkmayan Örgüt ve Partileri asla muhatap kabul etmeyeceğiz.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir…
Alıntı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://derindevlet.yetkin-forum.com
 
DTP,PKK ve ''KAPATMA''
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
DerinDevLeT! - SiviL TopLum KuRumu :: GeneL KatoGoRiLeR :: GeneL KatoGorıLeR :: İç SiyaseT-
Buraya geçin: